מה זה DIY

מה זה DIY

DIY הוא קיצור של "עשה זאת בעצמך" (באנגלית do it yourself) המתייחס לביצוע משימות או פרוייקטים (בד"כ)

באמצעות הדרכות של סרטונים  או תכנים אחרים המסבירים כיצד לעשות את הפרויקטים בעצמכם ללא אנשי מקצוע או מומחים. 

פעילויות עשה זאת בעצמך יכולות להתבצע במגוון רחב של תחומים כמו התקנת מדף לקיר, יצירה, שדרוג מטבח, תיקונים, גינון ועוד. 

What is DIY

יתרונות לשיטת DIY

1. חיסכון בעלויות – אחד היתרונות הבולטים של "עשה זאת בעצמך" הוא החיסכון הכספי, על ידי ביצוע המשימות בעצמכם תמנעו מהעסקת בעלי מקצוע והתשלום עבור המשימה, לחילופין תוכלו לייצר מוצרים במקום לרכוש, דוגמאות: כסא או שולחן חצר, ובכך להזיל באופן משמעותי את העלויות.

2. למידה ופיתוח מיומנויות – באמצעות פרויקטים "עשה זאת בעצמך" תוכלו ללמוד מיומנויות חדשות ולהרחיב את הידע שלכם, בין אם זה נגרות, צביעה ואפילו בישול, תוכלו לבצע את כל אלו באמצעות למידה מסרטונים או כל תוכן אחר ברשת האינטרנט, וכך תוכלו לרכוש ניסיון מעשי.

3. התאמה אישית – כשאתם מחליטים לקחת על עצמכם פרויקט DIY יש לכם את החופש להתאים אישית את התוצאה הסופית לפי העדפותיכם, למשל אם מדובר בעיצוב רהיטים או שיפוץ חדר בבית תוכלו להתאים את התוצאה הסופית כך שתשקף את הסגנון והטעם שלכם.

4. לסמוך על עצמכם – אם במהלך הפרויקט נתקלתם באתגרים ומכשולים עליכם לחשוב מחוץ לקופסא, לפתח יכולות שבעתיד יעזרו לכם לסמוך על עצמכם ולקחת אחריות על משימות ופרויקטים משלכם.

5. קהילה וחיבור – ניתן למצוא ברשתות חברתיות קהילות חובבי "עשה זאת בעצמך" ולייצר קשרים עם אנשים שלעיתים גרים ממש לידכם ולא ידעתם שאתם חולקים את אותם תחביבים. תוכלו להיפגש להחליף רעיונות, לקבל עזרה ולקיים פרויקטים ביחד.

6. תחושת סיפוק – סיום פרויקט "עשה זאת בעצמך" מביא תחושת סיפוק וגאווה. מי שבנה ספסל או שולחן, תיקן צנרת או סתימה יחווה תחושת סיפוק אדירה (לפחות אצלנו זה ככה 🙂)

7. מקור להורדת הסטרס – פרויקטי "עשה זאת בעצמך" יכולים להיות מקור להרגעה והפחתת לחץ. ולאשר לכם לבטא את עצמכם מחוץ למקום העבודה או הבית.

DIY מאפשר לכם לסמוך על עצמכם וליצור או לתקן דברים לא צורך בעזרה חיצונית.

כיום בעידן הדיגיטל, "שיטת עשה זאת בעצמך" הפכה לפופולרית בעקבות מדריכים המצלמים את עצמם ומעלים את זה לרשתות החברתיות המספקים הדרכה מלאה שלב אחר שלב.

בנוסף שיטה זו מאפשרת לאנשים ללמוד מיומנויות חדשות, לקבל מידע ולהתחבר לקהילות של אנשים בעלי דעות דומות המתעניינים באותם תחומי עניין שלהם.

לסיום שיטת DIY (עשה זאת בעצמך) מייצגת גישה מעשית לפתרון בעיות, למידה ויצירה.
ומעניקה לאנשים את הביטחון לקחת על עצמם פרויקטים ומשימות באופן עצמאי.